LASTEAIAST > Projektid > KIK

KIK


Tipu looduskooli lasteaiaprogrammi Kaisukaru piknik osalemine 2020a.

Meie lasteaed sai Keskonnainvesteeringute fondist rahastuse projektile Suure-Jaani lasteaia Sipsik Lepatriinu rühma laste osalemine Tipu looduskooli lasteaiaprogrammi Kaisukaru piknik.

Eesmärk: Laps mõistab ja tunnetab ümbritsevat maailma terviklikult, väärtustab keskkonda hoidvat ja keskkonnahoidlikku mõtteviisi, õpib kodukoha loodust tundma.

Tegevuse kirjeldus: Osalemine kodukoha Tipu looduskooli lasteaiaprogrammis Kaisukaru piknik, kus laps saab teada, mida on loomadel eluks vaja ja kuidas nad metsas toime tulevad.

Tulem: Laps tunnetab ümbritsevat erinevate meeltega, teeb meeskonnatööd, osaleb mängudes, meisterdab looduslikust materjalist, oskab matkata looduse suhtes hoolivalt

Kokkuvõte osalemisest Kaisukaru piknikust: Toimus ringkäik looduses kaisukarude pealik Karli juhtnööride järgi. Kuulasime muinasjuttu sellest, kuidas tekkisid kaisukarud ja mida karud eluks vajavad. Muinasjutust saime teada, mis on VETÕ.  Lahendasime erinevaid ülesandeid. Mängisime mänge : VETÕ- SALADUS ja JÄLJEJAHTI. Ehitasime oma kaisukarudele elukoha lähtudes sõnast VETÕ. Tutvusime ka koduloomadega: kanade, kuke, kitsede ja küülikutega. Toimus ka keha kinnitamine. Oli meeldiv ja tore päev.

Pildid on: https://www.facebook.com/lasteaedsipsik

 Wile Farmi külastus  2019a.

Meie lasteaed sai Keskonnainvesteeringute fondist rahastuse projektile Suure-Jaani lasteaia Sipsik Lepatriinu rühma laste külastus Wile Farmi.

Eesmärk: Lähendada lapsi loodusele praktilise tegevuse ja elamuste kaudu, õpetada hoolivat käitumist loomadega ning pakkuda lastele kogemusõppe võimalust.

Tegevuse kirjeldus: Tutvume Lõuna -Ameerikast pärit villaloomade alpakadega. Saame teada lähemalt, kuidas nad elavad, mida söövad, milline on nende vill ja mida sellest teha saab, proovime villa kraasida ja kedrata.

Tulem: Laps saab teada, mis on farm ja kes farmis elavad. Tutvub uute loomadega ja saab teada, milleks  on alpakaid vaja ja mis tooteid nende villast tehakse. Laps õpib koduloomadesse hoolivalt suhtuma ja saab teada, kuidas nende eest hoolitseda.

Pildid ja kokkuvõte farmi külastusest on: https://www.facebook.com/lasteaedsipsik/photos/?tab=album&album_id=739514076511539&ref=page_internal


METSARETK 2016a.
Meie lasteaed sai Keskonnainvesteeringute fondist rahastuse projektile Suure-Jaani lasteaia "Sipsik"  Mesimummi ja Lepatriinu rühma lapsed metsaretkel.

Metsaretkel Siniallikul

Suure-Jaani lasteaed sai Keskonnainvesteeringute Keskuselt rahastuse projektile „Suure-Jaani lasteaia Sipsik Mesimummi ja Lepatriinu rühma lapsed metsaretkel“.

Projekti eesmärgiks oli, et laps õpib aktiivselt looduskeskkonnas ja oskab ümbritsevasse suhtuda hoolivalt ja säästvalt.

21. septembri hommikul olid lapsed elevil, sest ees ootas  väljasõit Sinialliku metsa. Kui kohale jõudsime, siis tervitas meid tädi Ülle, kes juhatas meid metsarajale. Ta rääkis lastele metsas olevatest ohtudest ja seda, kuidas metsas käituda. Otsisime metsas elutsevate loomade ja lindude tegevusjälgi, tutvusime metsaelanike eluviisidega. Märkasime putukaid ja uurisime nende tegemisi. Kuulasime metsavaikust. Ammutasime jõudu puudest. Võrdlesime rohttaimi ja puid. Uurisime veel samblaid, seeni. Kuulsime erinevaid metsajutte.

Suured tänud tädi Üllele toreda metsaretke eest!

Oleme tänulikud, et KIK toetab laste loodushariduslikke ettevõtmisi.