LASTEAIAST > Projektid > KIK

KIK


 Wile Farmi külastus  2019a.

Meie lasteaed sai Keskonnainvesteeringute fondist rahastuse projektile Suure-Jaani lasteaia Sipsik Lepatriinu rühma laste külastus Wile Farmi.

Eesmärk: Lähendada lapsi loodusele praktilise tegevuse ja elamuste kaudu, õpetada hoolivat käitumist loomadega ning pakkuda lastele kogemusõppe võimalust.

Tegevuse kirjeldus: Tutvume Lõuna -Ameerikast pärit villaloomade alpakadega. Saame teada lähemalt, kuidas nad elavad, mida söövad, milline on nende vill ja mida sellest teha saab, proovime villa kraasida ja kedrata.

Tulem: Laps saab teada, mis on farm ja kes farmis elavad. Tutvub uute loomadega ja saab teada, milleks  on alpakaid vaja ja mis tooteid nende villast tehakse. Laps õpib koduloomadesse hoolivalt suhtuma ja saab teada, kuidas nende eest hoolitseda.

Pildid ja kokkuvõte farmi külastusest on: https://www.facebook.com/lasteaedsipsik/photos/?tab=album&album_id=739514076511539&ref=page_internal


METSARETK 2016a.
Meie lasteaed sai Keskonnainvesteeringute fondist rahastuse projektile Suure-Jaani lasteaia "Sipsik"  Mesimummi ja Lepatriinu rühma lapsed metsaretkel.

Metsaretkel Siniallikul

Suure-Jaani lasteaed sai Keskonnainvesteeringute Keskuselt rahastuse projektile „Suure-Jaani lasteaia Sipsik Mesimummi ja Lepatriinu rühma lapsed metsaretkel“.

Projekti eesmärgiks oli, et laps õpib aktiivselt looduskeskkonnas ja oskab ümbritsevasse suhtuda hoolivalt ja säästvalt.

21. septembri hommikul olid lapsed elevil, sest ees ootas  väljasõit Sinialliku metsa. Kui kohale jõudsime, siis tervitas meid tädi Ülle, kes juhatas meid metsarajale. Ta rääkis lastele metsas olevatest ohtudest ja seda, kuidas metsas käituda. Otsisime metsas elutsevate loomade ja lindude tegevusjälgi, tutvusime metsaelanike eluviisidega. Märkasime putukaid ja uurisime nende tegemisi. Kuulasime metsavaikust. Ammutasime jõudu puudest. Võrdlesime rohttaimi ja puid. Uurisime veel samblaid, seeni. Kuulsime erinevaid metsajutte.

Suured tänud tädi Üllele toreda metsaretke eest!

Oleme tänulikud, et KIK toetab laste loodushariduslikke ettevõtmisi.