Suure-Jaani lasteaed

Asud siin: Algus > LASTEAIAST > Sipsiku maja ajalugu

  Haridustööl eelkooliealiste lastega on Suure-Jaanis kaugeleulatuvad juured. 

  7. juulil 1908. aastal avas haridusselts Ilmatar kohalikus kihelkonna koolimajas lasteaia, mis töötas paari aasta jooksul ainult suvekuudel. Hiljem on tegutsetud erinevates üüritud majades.

  1944. aastal määrasid kohalikud võimuorganid lasteaia tarbeks vana kirikumõisa maja aadressil Järve tn 5, kus 1945. aasta jaanuaris avati lasteaed. 1950. aastate alguses töötasid lasteaed ja lastesõim eraldi majades. Lastesõim asus Köleri tn 17 ja lasteaed Järve tn 5.

  1961. aastal liideti lastesõim ja -aed, alates sellest ajast kandis asutus lastepäevakodu nimetust ning asus Järve tn 5 hoones. 1992. aastal suleti laste vähesuse tõttu sõimerühm ning tegutseti selles majas kaherühmalisena kuni 1997. aasta juunikuu lõpuni.

  Alates 25. augustist 1997 asub Suure-Jaani Lasteaed Sipsik  Suure-Jaani linnas Lembitu pst 42 hoones. Tegutseti koos vallavalitsuse, raamatukogu ja Dentese hambaravikabinetiga. Lasteaias oli kohti 40 mudilasele. Veebruaris 2007 pandi rühmadele nimed Mesimumm ja Lepatriinu.

  Alates 8. septembrist 2014. a. lisandus sõimerühm kuueteistkümnele 1,6-3a. lapsele, rühma nimeks sai Liblikas.

  04. jaanuaril 2016. aastal projektiga „Uute lasteaiakohtade loomine Suure-Jaani vallas“ sai lasteaiakoha Sipsikus 18 mudilast vanuses 3-7 aastat. Rühm on loodud Euroopa Liidu Sotsiaalfondi rahastusel ja kannab nime Põrnikas. Alates 2017. aastast on selles rühmas kohti 20 lapsele.

  1. septembril 2022. aastal liideti Suure-Jaani Sipsiku ja Kõidama Traksiku lasteaiad ning edaspidi nimetatakse neid Suure-Jaani lasteaia tegutsemiskohtadeks. Lasteaias on nüüdsest 6 rühma: Sipsikus Liblikas, Lepatriinu, Põrnikas ja Mesimumm; Traksikus Päikesekiired ja Rõõmurullid. Lasteaia nimeks jäi Suure-Jaani lasteaed Sipsik.

  16. jaanuaril 2023. aastal avati Sipsiku majas vallavalitsuse kirjutatud projekti „Suure-Jaani haldushoone-lastepäevakodu hoone optimeerimine" raames uued ruumid. Ruumid on mõeldud Sipsiku maja vanimatele lastele. Rühmaruum asub vallamaja II korrusel koolimajapoolses otsas. Seni oli lasteaia kasutuses maja I korrus. 

  Vabanenud I korruse ruumides alustas aga samal päeval tööd uus rühm Sipelgas. Suure-Jaani lasteaia tegutsemiskohtades on nüüd kokku 7 rühma.

 

Powered by CMSimple | Template: ge-webdesign.de | Logi sisse

Üles